پوشش سر درب ورودی حیاط، آپارتمان

پوشش سر درب ورودی حیاط، آپارتمان

پوشش سر درب ورودی حیاط، آپارتمان

سر درب ورودی حیاط را می توان با ورق طرح سفال پرچین نصب و اجرا کرد که البته باید شیب دار باشد

در شهر ها و کشورهایی که بارش برف و باران در آنها زیاد است و همچنین خانه های ساخته شده در برخی مناطق آنها بزرگ و ویلایی می باشد در ورودی ساختمان یا ویلاسر دربی نصب می شود. دلیل آن این است: زمانی که یک شخص پشت درب منتظر باز شدن درب می باشد و هوا بارانی یا برفی است خیس نشود. این امر از زمان های دیرین نیز در کشور ما رواج داشته و امروزه شکل جدیدی به خود گرفته است. در فیلم های قدیمی که در روستاها و شهرهای شمال کشور تهیه شده اند و از سیما پخش می شوند این موضوع به خوبی نمایان است. سر دربی ها انواع مختلفی دارند که نوع شیب دار یکی از آن ها می باشد. همانطور که در مطالب پیشین توضیح داده شده شیب دار ساختن سقف ها دارای مزایای فراوانی می باشد که یکی از مزایای سر دربی های شیب دار عدم باراش برف و باران به درب ورودی شده و مانع از پوسیدگی و از بین رفتن آن می شود.

در زمان کنونی برای اجرا و نصب این پوشش بر درب ورودی حیاط و آپارتمان از ورق های فلزی رنگی استفاده می شود که پرچین انتخاب بسیار مناسبی برای اینکار می باشد. برای مشاهده نمونه کارهای اجرا شده با این محصول به گالری تصاویر سر درب حیاط مراجعه نمایید. این سر دربی ها علاوه بر مزایای ذکر شده باعث زیبایی ساختمان های مدرن و امروزی نیز شده اند.

این نوع از پوشش در طرح های معمولی هزینه های زیادی در بر ندارد، مصالح مورد نیاز برای اجرای یک سر درب حیاط شامل موارد زیر است:

  • ورق طرح سفال پرچین
  • نما پیشانی
  • دامپا (لمبه)
  • تیزه گرد یا هشتی فلزی
  • کناره فلزی سقف شیب دار(بستگی به طرح دارد)

علاوه به مصالح بالا، آهن کشی نیز نیاز دارید.

 0 نظر

دیدگاه شما
کد بالا را وارد کنید